Տարվա թռչնի դեսպաններ
«Տարվա թռչուն» էկոկրթական արշավի շրջանակներում Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղն իրականացնում է տարվա թռչնի դեսպանների հավաքագրում, որի շրջանակներում... ավելին
Խորացված դասընթացներ Սյունիքում ապրիլի 5-8
«Համայնքահեն բնապահպանությունը և ադապտացումը կլիմայի փոփոխությանը Սյունիքի մարզում» ծրագրի շրջանակներում տեղի կունենան «Ոռոգման ջրի արդյունավետ օգտագործում և կաթիլային ոռոգման համակարգեր» թեմայով... ավելին
Հուշագրի կնքում ASPB
Հուշագրի կնքում Հայաստանի թռչունների պաշտպանության միության (ASPB) հետ
Այսօր «տարվա թռչուն» էկոկրթական արշավի շրջանակներում Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան... ավելին
Մարտի 22-ը՝ ջրային ռեսուրսների համաշխարհային օր
Մարտի 22-ը աշխարհում նշվում է որպես ջրային ռեսուրսների համաշխարհային օր
Օրը նպատակ ունի հասարակության լայն շերտերի ուշադրությունը հրավիրել դեպի ջրային ռեսուրսների պահպանման և վերականգնման... ավելին
NABU հայաստանյան մասնաճյուղի դեսպաններ
Մարտի 20-21-ը կազմակերպության գրասենյակում տեղի ունեցավ  NABU հայաստանյան մասնաճյուղի դեսպանների հետ առաջին հանդիպումը, որի շրջանակներում ներկայացվեց՝
Մարտի 21-ը՝ անտառների միջազգային օր
Մարտի 21-ն աշխարհում նշվում է որպես անտառների միջազգային օր՝ նպատակ ունենալով բարձրացնելու անտառների կարևորության մասին իրազեկվածության մակարդակը:
Անտառները կենսական ռեսուրսների ապահովման... ավելին
Խորացված դասընթացներ Սյունիքում մարտի 26-29
«Համայնքահեն բնապահպանությունը և ադապտացումը կլիմայի փոփոխությանը Սյունիքի մարզում» ծրագրի շրջանակներում տեղի կունենան «Գյուղատնտեսական կայուն պրակտիկաները փոքր ֆերմերային տնտեսություններում»... ավելին
Մարտի 14-ը՝ գետերի միջազգային օր
Օրը հիշեցնում է մեզ մաքուր և հոսող ջրի կարևորության և յուրաքանչյուրիս պատասխանատվության մասին դեպի այն
Այսօր ջրային ռեսուրսների աղտոտվածության հիմնախնդիրը շարունակում է լինել արդիական, այդ... ավելին
Վերադարձ Հայաստան
Նախորդ տարի մորուքավոր անգղի վրա տեղադրված GPS սարքը հնարավորություն է տվել հետևելու թռչնատեսակի չուին և արձանագրելու նրա վերադարձը ծննդավայր։
Թռչնատեսակին նշադրելը նպատակ ունի բացահայտելու... ավելին
Թռչնադիտարկում «Էվրիկա» դպրոցի աշակերտների հետ
Երեկ Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղի մասնագետը «Էվրիկա» դպրոցի 7-րդ դասարանի աշակերտների հետ իրականացրեց թռնադիտարկում Երևանի բուսաբանական այգում։

Signing of the Memorandum with ASPB
A memorandum was signed today between the branch of German Nature Protection Union (NABU) in the Republic of Armenia and Armenian Society for the Protection of Birds (ASPB) within the framework of... more
March 22 - World Water Day
March 22 is celebrated worldwide as World Water Day.
The purpose of the day is to draw the attention of the wide public to the importance of preserving and restoring water... more
Ambassadors of the NABU Branch in Armenia
On March 20-21, the first meeting with the ambassadors of the NABU branch in Armenia was held at the organization's office, during which they were presented:... more
March 21 - International Forest Day
March 21 is celebrated worldwide as International Forest Day to raise awareness about the importance of forests.
Forests are a source of vital resources, so their protection is very... more
Advanced Courses in Syunik
Region Within the framework of the program "Community-based Conservation and Adaptation to Climate Change in Syunik Region", advanced courses on "Sustainable Agricultural Practices in Small Farms... more
March 14 - World Rivers Day
This day reminds us of the importance of clean and flowing water and the responsibility we all have for it.
Today, water contamination continues to be a pressing issue, including in Armenia... more
Return to Armenia
Last year, a GPS device installed on the bearded vulture made it possible to track the bird's migration and record its return to its homeland.
The tagging of the bird species is aimed at... more
Birdwatching with the Pupils of "Evrika" School
Yesterday, a specialist of the German Nature Protection Union (NABU) in the Republic of Armenia conducted a birdwatching with the 7th grade pupils of "Evrika" school in Yerevan Botanical Garden.... more
March 3 - World Wildlife Day
This day is another opportunity to bring to our attention the many benefits we derive from preserving Mother Nature's bounties and to remind us of the urgent need to step up the fight against... more
Field Nesting Surveys
The branch of the German Nature Protection Union (NABU) in the Republic of Armenia is conducting field nesting surveys of Golden Eagles and Bearded Vultures, which is an assessment of the nesting... more