/ Պարունակություն / Սպիտակ արագիլ էկոկրթական դասընթաց
Ավարտվեցին «Տարվա թռչուն 2022- սպիտակ արագիլ» էկոկրթական արշավի շրջանակներում անցկացվող արագիլների մասին դասընթացները։
2022 թվականի ընթացքում մեր թիմը անցկացրեց 48 դաս Շիրակի, Լոռու, Արագածոտնի, Կոտայքի, Գեղարքունիք, Արմավիրի, Արարատի, Վայոց ձորի մարզերի և Երևանի 45 ուսումնական հաստատություններում, որոնց մասնակցեցին 1300-ից ավելի աշակերտներ։ Շնորհակալություն ենք հայտնում դպրոցների աշխատակազմերին ու աշակերտներին՝ ջերմ ընդունելության և ակտիվ մասնակցության համար։ Լիահույս ենք, որ մեր դասընթացները կօգնեն նոր սերնդին լինել ավելի հոգատար և պատասխանատու իրենց շրջակա միջավայրի նկատմամբ։
Նախորդ շաբաթվա ընթացում մեր վերջին դասերն անցկացրեցինք Ջրարբիի միջնակարգ դպրոցում, Ամբերդի միջնակարգ դպրոցում, Գյումրու համար 23 միջնակարդ դպրոցում։ Այս դպրոցներում ևս աշակերտների հետ ակտիվ քննարկումներ ենք ունեցել թռչուններին սպառնացող վտանգների և նրանց պահպանության միջոցառումների մասին։
Հաջորդ տարի մեր կազմակերպությունը կշարունակի էկոկրթական դասընթացներն արդեն 2023 թվականի տարվա թռչնի թեմայով։ Կոչ ենք անում շարունակել հետևել մեր էջին և ակտիվ մասնակցել նաև հաջորդ դասընթացներին։

Eco educational course - White Stork
Courses on storks conducted as part of the educational campaign "Bird of the Year 2022 - White Stork" have ended.
During 2022, our team conducted 48 lessons in 45 educational institutions of Shirak, Lori, Aragatsotn, Kotayk, Gegharkunik, Armavir, Ararat, Vayots Dzor regions and Yerevan, in which more than 1300 students took part. We express our gratitude to the staff and students of the schools for the warm welcome and active participation. We hope that our courses will help the new generation to be more caring and responsible towards the environment.
Last week we held the last lessons at Jarbi Secondary School, Amberd Secondary School, Secondary School No. 23 in Gyumri. In these schools, we also held active discussions with students about threats to birds and measures for their conservation.
Next year, our organization will continue eco-education courses on the topic of birds in 2023. We encourage you to continue to follow our page and actively participate in the following courses.