/ Պարունակություն / Սպիտակ արագիլ էկոկրթական դասընթաց
Ավարտվեցին «Տարվա թռչուն 2022- սպիտակ արագիլ» էկոկրթական արշավի շրջանակներում անցկացվող արագիլների մասին դասընթացները։
2022 թվականի ընթացքում մեր թիմը անցկացրեց 48 դաս Շիրակի, Լոռու, Արագածոտնի, Կոտայքի, Գեղարքունիք, Արմավիրի, Արարատի, Վայոց ձորի մարզերի և Երևանի 45 ուսումնական հաստատություններում, որոնց մասնակցեցին 1300-ից ավելի աշակերտներ։ Շնորհակալություն ենք հայտնում դպրոցների աշխատակազմերին ու աշակերտներին՝ ջերմ ընդունելության և ակտիվ մասնակցության համար։ Լիահույս ենք, որ մեր դասընթացները կօգնեն նոր սերնդին լինել ավելի հոգատար և պատասխանատու իրենց շրջակա միջավայրի նկատմամբ։
Նախորդ շաբաթվա ընթացում մեր վերջին դասերն անցկացրեցինք Ջրարբիի միջնակարգ դպրոցում, Ամբերդի միջնակարգ դպրոցում, Գյումրու համար 23 միջնակարդ դպրոցում։ Այս դպրոցներում ևս աշակերտների հետ ակտիվ քննարկումներ ենք ունեցել թռչուններին սպառնացող վտանգների և նրանց պահպանության միջոցառումների մասին։
Հաջորդ տարի մեր կազմակերպությունը կշարունակի էկոկրթական դասընթացներն արդեն 2023 թվականի տարվա թռչնի թեմայով։ Կոչ ենք անում շարունակել հետևել մեր էջին և ակտիվ մասնակցել նաև հաջորդ դասընթացներին։

/ Content / Экообразовательный курс - Белый аист
Завершились курсы по аистам, проводимые в рамках экообразовательной кампании "Птица года 2022 - Белый аист".
В течение 2022 года наша команда провела 48 уроков в 45 учебных заведениях Ширакской, Лорийской, Арагацотнской, Котайкской, Гегаркуникской, Армавирской, Араратской, Вайоц Дзорской областей и Еревана, в которых приняли участие более 1300 учеников. Выражаем благодарность сотрудникам и ученикам школ за теплый прием и активное участие. Мы надеемся, что наши курсы помогут новому поколению быть более заботливыми и ответственными по отношению к окружающей среде.
На прошлой неделе мы провели последние уроки в средней школе Джарби, средней школе Амберда, средней школе № 23 в Гюмри. В этих школах мы также провели активные обсуждения с учениками об угрозах птицам и мерах по их сохранению.
В следующем году наша организация продолжит курсы экообразования уже на тему птицы 2023 года. Мы призываем вас продолжать следить за нашей страницей и активно участвовать в следующих курсах.