Մեկնարկում է «Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման» 2024-2025թթ. անվճար ծրագիրը
Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղը և Ակբա բանկը մեկնարկում են «Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման» 2024-2025թթ. անվճար ծրագիրը:
Հայտարարված մրցույթի շրջանակում հաղթող ճանաչված կազմակերպությունները, ֆերմերներն ու գյուղատնտեսները կկարողանան NABU հայաստանյան մասնաճյուղի և Ակբա բանկի համատեղ ֆինանսական և տեխնիկական աջակցության միջոցով ստանալ օրգանական սնունդ արտադրողի հավաստագրում և անհամեմատ մեծացնել արտադրանքի արտահանման հեռանկարները:
«Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման» ծրագրի 2024-2025թթ. մրցույթին մասնակցելու համար հետաքրքրված տնտեսվարողները կարող են մինչև սույն թվականի հունիսի 10-ը ներառյալ լրացնել դիմում-հայտը:
Ծրագրին կարող են դիմել այն տնտեսվարողները, ովքեր իրականացնում են օրգանական սննդի արտադրություն կամ պատրաստ են անցնել վերջինիս։
Հայաստանում օրգանական գյուղատնտեսության զարգացումը խթանելու և ոլորտի արտադրողներին օժանդակելու նպատակով 2015թ.-ից մեկնարկել է Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հայաստանյան մասնաճյուղի և Ակբա բանկի համատեղ «Օրգանական գյուղատնտեսական զարգացման» անվճար ծրագիրը:

Начинается бесплатная программа "Развития органического сельского хозяйства".
Филиал Союза охраны природы Германии (NABU) в Республике Армения и Акба Банк запускают бесплатную программу "Развитие органического сельского хозяйства" 2024-2025 годов.
В рамках объявленного конкурса организации, фермеры и агрономы, признанные победителями, смогут получить сертификацию производителя органических продуктов питания за счет совместной финансовой и технической поддержки филиала NABU в Армении и Акба банка и значительно повысить перспективы экспорта продукции.
Предприниматели, заинтересованные в участии в конкурсе программы "Развития органического сельского хозяйства" 2024-2025, могут заполнить заявку до 10 июня текущего года включительно.
Подать заявку на участие в программе могут предприятия, которые производят органические продукты питания или готовы перейти на последние.
В случае возникновения вопросов вы можете позвонить по телефону (+374) 44 599949.
В целях содействия развитию органического сельского хозяйства в Армении и поддержки производителей отрасли с 2015 года стартовала совместная бесплатную программы "Развития органического сельского хозяйства" филиала Союза охраны природы Германии (NABU) в Республике Армения и Акба Банка.