Մեկնարկել է «Կանաչ շաբաթ» (Grüne Woche) ամենամյա տոնավաճառը, որին մասնակցում են «օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման» մեր ծրագրի հետևյալ շահառուները՝
- «Դարման» բուսական օրգանական թեյ
- «Հաթերք» օրգանական մեղր
- «Մեր սարեր» օրգանական մեղր
- «Անթառամ» բուսական օրգանական թեյ
Ցուցահանդեսին ներկայացված է նաև Գերմանիայի բնության պահպանության միությունը (NABU)՝ առանձին ստենդով։
Նշենք, որ Բեռլինի միջազգային կանաչ շաբաթը կարևոր միջազգային առևտրային ամենամյա տոնավաճառ է, որն իրականացվում է գյուղատնտեսության, այգեգործության և սննդի տարբեր ոլորտների վերամշակողների և շուկայավարողների համար:
Այս տարի միջոցառմանը մասնակցում է շուրջ 1700 ներկայացուցիչ 68 երկրից, նախատեսվում է ավելի քան 420000 այցելու ամբողջ աշխարհից։

Стартовала ежегодная ярмарка "Зеленая неделя" (Grüne Woche), в которой принимают участие бенефициары нашей программы "Развитие органического сельского хозяйства":
- травяной органический чай "Дарман"
- органический мед "Хатерк"
- органический мед "Мер сарер"
- травяной органический чай "Антарам"
Союз охраны природы Германии (NABU) также представлен на выставке отдельным стендом.
Обратите внимание, что Берлинская международная зеленая неделя — это важная ежегодная международная выставка для переработчиков и продавцов в различных секторах сельского хозяйства, садоводства и продуктов питания.
В этом году в мероприятии принимают участие около 1700 представителей из 68 стран мира, ожидается более 420 000 посетителей со всего мира.